| anonim_4396 a întrebat:

As investi intr-unul blender tinand cont ca iubesc fructele si legumele...Se merita?
Cat costa unul?
Il folositi des?
La ce il folositi cel mai frecvent?

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Daca iti plac mult fructele si legumele atunci DA, merita!

| Demoiselle a răspuns:

Nu, draga Lili `douaspatru`... vreau sa folosesc blenderul pentru diferite combinatii de fructe - gen banana cu capsuni, sau chiar fructe cu legume - morcov cu mar.

| lili24 a răspuns:

Draga mea blenderul se foloseste la maruntit,legume,carne, fructele (in general tot ce ai nevoie sa fie maruntit si facut pireu). Am impresia ca tu mai degraba ai nevoie de un storcator pentru fructe, legumele le mai tai si marunt cu cutitul, fructele nu vad de ce ar trebui sa le tai asa marunt, in cazul in care esti o gospodina desavarsita iti recomand blenderul, dar daca vrei sucuri din fructe storcatorul.

| RaresDinu a răspuns:

Eu am luat de la Real un blender ci 31 de lei si se merita zic eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un blender mic, a costat aproape 100 de lei. Il folosesc cel mai des pentru a-mi prepara cina : 1 iaurt + 1 banană + 1 kiwi + 1 nectarină, date prin blender. Rezultă o cremă răcoritoare şi parfumată, delicioasă. Bineînţeles că poţi face orice combinaţii. Trebuie să ai grijă să cureţi coaja fructelor sau legumelor şi să le tai în bucăţele mici, pentru a proteja benderul.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/, unde mai găseşti şi alte reţete culinare.

| Corinaa_4338 a răspuns:

Se merita sa investesti intr-un blender tinand cont ca il poti folosi la orice, nu doar la fructe si legume.De exemplu, il poti folosi ca mixer la preparea prajiturilor sau poti marunti carnea, asta daca iti iei unul multifunctional.Blenderul propriu-zis il poti folosi la sucuri. Uite unul care nu e nici foarte scump si isi face treaba:
http://www.domo.ro/......4_slash_00
Cel mai des il folosesc la sucuri si la prepararea prajiturilor.