| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Voua cat va ia sa preparati o bautura intr-un blender? Eu am lasat-o doar 5 minute, fiindca m-am speriat de zgomot. Trebuie taiate in bucati mici fructele si legumele?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

5 min? Pai in 30secunde e gata orice bautura.

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru suntserios):

Poate tu ai un blender minune. Face zgomot?

| suntserios a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Face zgomot

| Fatamuntilor a răspuns:

Cel mult un minut!
Depinde si de fructe/legume.Una e sa zicem morcov sau sfecla, alta e pui capsuni sau cirese.
E bine ca fructele/legume sa fie taiate in cuburi de 2-3 cm, se fac mai bine.
Zgomotul e normal, e de la motor, dar daca tii blenderul prea mult in functiune continu risti sa il arzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cinci minute e mult prea mult.

| Gusticel a răspuns:

Cred ca maxim 1 minut.

Da, ideal e sa fie taiat in bucatele mici tot ce vrei sa pui in blender, si sa pui apa/lapte peste ele.

| Tygaie a răspuns:

Pai ar trebui câteva secunde