| loock a întrebat:

as vrea o reteta simpla de prajitura sau crema caramel ceva dar sa fie simplu de facut...mersi anticipat... funda

Răspuns Câştigător
| danaG a răspuns:

Intra pe gustos.ro si ai sa gasesti acolo! iti recomand crema de zahar ars:amesteci 8 oua cu un litru de lapte si 200g zahar.le amesteci bine s le pui intr-un vas in care ai caramelizat cam 2-3 linguri de zahar ( se rasuceste vasul ca sa se unga pe partea de jos si pe lateralele vasului).se incalzeste cuptorul putin din timp, vreo 5 min,apoi se pune la cuptor,aprox o ora,dar verifici tu din cand in cand, ca sa vezi daca e gata(adica un auriu mai inchis, maroniu). pofta buna!

2 răspunsuri:
| loock explică:

App dar esenta de vanilie nu trebuie?