| andreea2346 a întrebat:

Buna,aveti ceva sugestii de ce as putea gati? nu mai am idei.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Ciorba de perisoare (preferata mea)
Supa de rosii

Spanac cu ou (mincarea mea preferata)
Fasole cu ciolan (singura mincare care in armata era mai buna decat facuta acasa happy )

Orez cu lapte
Clatite.

Asta as minca oricind. Dar. chiar de le vei face, sansele sunt nule sa fiu invitat la masa ta! happy

| andreea2346 explică (pentru cristi202):

Salut,mersi de idei. happy
eh, cine ar veni la masa mea, unde stau eu zici ca este ceva comuna uitata de lume laughing

| cristi202 a răspuns (pentru andreea2346):

Cu placere!
No, nu-i bai, cineva zicea ca lumea asta a devenit un sat mai mare. Nu vezi, vorbim de parca nu am fi fiecare intr-un coltisor al acestei lumi. happy

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In functie de ce ai la indemana, ce poftesti si cat esti de priceputa, aici poti gasi sute de retete:
https://gustos.ro

| cristi202 a răspuns (pentru Bula):

Nu e corect! Un link poate oricine sa dea. Dar o idee, doua, poate din alea mai sugubete, mai rar. happy

| Bula a răspuns (pentru cristi202):

Degeaba ii dau "idee", daca nu are ingredientele necesare... tongue
Pe link-ul dat poate alege dupa preferinte.

| cristi202 a răspuns (pentru Bula):

E adevarat ce spui tu. Dar linkuri poate gasi si ea singura. Google e specialist in a da linkuri.

| Bula a răspuns (pentru cristi202):

Uite-te ATENT la acel link!
E cel mai complex site romanesc, pentru "mancaciosi" de tot felul.

| cristi202 a răspuns (pentru Bula):

Stiu. Am "mincat" de pe el. Sotia mea nu o data a facut mincare dupa retete de pe site. Dar ramane totusi un link. Una e sa ai in fata un link, si alta un meniu. Cum ar fi sa mergi la un restaurant si in cartea de meniu sa gasesti linkuri happy?

| Bula a răspuns (pentru cristi202):

La restaurant au ingredientele necesare pentru meniu.
Aici, nici macar atat nu stim, daca are apa si sare. happy

| relian a răspuns:

Ce tu stii sa gatesti? laughing

| andreea2346 explică (pentru relian):

Orice.

| relian a răspuns (pentru andreea2346):

E bun daca stii sa faci mancare.Acu daca faci si buna, e si mai bine, barbatu tau e multumit de tine, iar pe de alta parte arata ca esti priceputa.

| relian a răspuns:

Ce ai mai gatit bun? Mazare parjita sau cum se mai numeste stii sa faci? Baga o mazare ceva, am pofta de o mazare.Inainte stiam sa fac si eu, acu de vreo 3 luni in urma am luat sa fac mazare, dar ma imbolnavii de rahatu asta, nu am mai facut nimic laughing am inca materialele in dulap, dar nu stiu cand o sa fac.Asa ca uite o idee buna, baga o mazare, apoi viu sa vad si eu daca e buna, daca stii sa faci mancare si sa iti dau nota laughing

| Lukasssz a răspuns:

Fasole batuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciorba radauteana.

| stefiiii3 a răspuns:

Mazare cu pui.