| anonim_4396 a întrebat:

Care care concentratie mai mare de cafea: 3in 1 sau cappuccino? De la ce firma sunt mai bune?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici una si nici cealalta nu sunt bune: cafea instant, lapte praf obtinut sintetic, extract de indulcitor si alte chimicale.

Vrei cafea cu 100% cafea naturala? Cumpara-ti boabele sau cumpara deja macinata si fa-ti singura cafeaua in casa.

| Bondarel99 a răspuns:

3 in 1 are cel mult 16% cafea, ma refer la un pliculeț. Cappuccino, tot la plic, are mai puțin. Nu știu la ce te referi prin mai bun, mai gustos, mai putina cafea, mai putine chimicale? Eu personal, dacă îmi iau plicuri, iau Fortuna, îmi place mai mult și nu are așa multe chestii in el, are și cafea suficientă.

| HadesSs a răspuns:

Nesurile sunt in general cele mai puternice(Ex: Nesscafe, Amigo.)