| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Ce mancati de obicei:dimineata, la pranz si seara? E doar o curiozitate!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

De obicei dimineata mananc fulgi de porumb cu iaurt sau ou fiert, cremwusti, salata de rosii cu branza feta, cascaval, etc. Depinde de ce am pofta, in unele dimineti imi fac sandwich-uri cu pate, branza topita, cascaval, snitel de pui. Uneori mananc la pranz ciorba(destul de rar), piept de pui cu cartofi prajiti, diverse salate, aripioare de pui cu cartofi si sos de cascaval(super bune), paste cu carne de pui si smantana, sunt multe varianta dar de obicei mancare gatita. Seara mananc spre exemplu salata de ton, o salata de fructe, un iaurt, etc. Depinde de ce am facut peste zi si ce am mancat la pranz, daca imi mai e foame.

14 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună. Dimineața mănânc ori un sandwich ori cereale cu lapte ( de cele mai multe ori ). La prânz mănânc supă sau felul doi, iar seara depinde.

| morningstar a răspuns:

Dimineata: paine cu dulceata, unt / Nutella, cafea.
Pranz: salata/ legume, carne cu granitura.
Cina: mancare negatita sau fara carne. ex: salata de cartofi, risotto, omleta, etc.

| Tourniquet a răspuns:

Dimineața - lapte/iaurt cu cereale, chec la microunde (rar), un sandwich cu salam, cașcaval/brânză, roșii, o omletă, un ou fiert, cremwuști.

Prânz - mâncare de conopidă, ficăței în sos, pește, paste(rar), ciorbă de vită, o salată de roșii cu copănele de pui.

Seara - o salată de roșii cu brânză, brânză cu roșii și ceapă, pepene, un pahar de lapte cu croisant cu gem (rar), un ceai verde, un iaurt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dimineata: 2 sandwich-uri
Pranz: Mancare gatita
Seara: Ou prajit sau omleta

| TheAvenger a răspuns:

Eu una nu prea mănânc nimic toată ziua.îmi țin țigările de foame

| NoOne18 a răspuns:

senvici cu cascaval topit si rosie si ceva de baut lapte sau ceai de menta cu lamaie

| Differentx13 a răspuns:

Hei. Eu dimineața mănânc iaurt, uneori fructe. La prânz mănânc o supă sau piept de pui, depinde. Iar seara mănânc o salată happy.

| NoNameNoName a răspuns:

Buna, scumpa mea.
Eu, de obicei, Dimineata nu Mananc. Iar cand mananc, mananc : sandwich-uri, cornuri sau chestii de Genul...
La Pranz Mananc Mancare Gatita... Depinde ce Gateste Mami sau cine Gateste...
Iar seara Mananc mai mult in Oras : Pizza, Aripioare de Pui, Cartofi Prajiti si Chestii de Genul.
Te pup si te imbratisez cu mare drag!
Numai bine!
Pa, pa.

| NoNameNoName a răspuns:

Te superi daca iti Copiez Intrebarea? happy

| anonim_4396 explică (pentru NoNameNoName):

Buna!
Stai linistita ca n-am treaba, am mai copiat si eu pe-aici cate ceva si nu am avut nimic, la urma urmei, e doar o intrebare.
Te pup!

| NoNameNoName a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc! Pup si eu!

| alexeu998 a răspuns:

Dimineata mananc ce gasesc de la cainele meu laughing
La pranz : Mananc ce ma c-c laughing
Seara : Depinde... daca vomit mananc daca nu asta e laughing

| SilentRp a răspuns:

Dimineata: Nimic
La pranz: mananc mancare sau ciugulesc ceva
Seara: mananc detoate laughing

| RunaRapp a răspuns:

Eu mananc mancaree, tu?