| loryyyy a întrebat:

cine stie sa gateasca? imi puteti spune cateva retete de lasagna, pizza, salate? dau fundita!

2 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Pizza-pui faina, drojie, apa si amesteci, o pui intr-un castron si deasupra un prosop o lasi 10-20 min sa se "mareasca" apoi o pui intr-o tava o aranjezi bine[adica o intinzi]... pui bulion pe urma oregano si ce mezeluri ai tu prin casa...[poti pune si feli de rosi si de argei gras rosu]
salate-iei o salata o speli o tai marunt, ciuperci, castraveti, ceapa[daca iti place], busuioc si rozmarin[frunze], rosii, ardei gras si storci o lamaie deasupra[in loc de otet eu zic ca e mai sanatoasa]
salata de varza-tai varza marunt, pui marar, busuioc, rozmarin, piper, sare si tot asa ascrita cu lamaie