| TasieSimona a întrebat:

Cu afinele cu care am facut afinata dupa ce le am scos la ce le mai pot folosi?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu tin minte cand eram copil mancam visinele din visinata. Bine, nu ma lasa mama sa manc decat vreo 2-3.
Puteti cred sa le folositi la un desert, il mai "condimentati" cu doua-trei afine alcoolice, asta depinde de gustul dvs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
La o prajitura gustoasa, de pilda
http://retetelemamei.ro/2012/08/13/prajitura-cu-afine-3/
Pa,pa!

| Demonull a răspuns:

Te provoc sa le mananci pe toate.

| TasieSimona explică (pentru Demonull):

Pai vrei sa merg pe 7 carari? laughing

| Demonull a răspuns (pentru TasieSimona):

Ce poate fi mai placut, decat o femeie mergand pe 7 carari si in acelasi timp foarte amuzantahappy

| TasieSimona explică (pentru Demonull):

laughing)

| MayanMistica a răspuns:

Le poti folosi la diferite torturi sau prajituri.

| TasieSimona explică:

Am facut pana la urma o prajitura cu afine si afinata. Doar ca am pus cam multe afinee si a iesit un pic cam amara. Pentru cui ii plac prajiturile mai amare si alcoolul e perfecta. http://www.bucatarulamator.ro/......-cu-lapte/

| Demonull a răspuns (pentru TasieSimona):

Inseamna ca toti cei care au gustat din acea prajitura au avut o stare foarte buna..euforica chiarlaughing