| DeeaLoveAngels a întrebat:

Cum putem scoate petele de rugina de pe haine? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Furnicutza a răspuns:

Petele de rugina ies garantat cu zeama de lamaie... pui pe pata (lasi 10 min) si nu te ingrijora daca vezi ca raman alte pete galbui pentru ca ies la spalat (pune zeama pana se curata de tot)winking

| DeeaLoveAngels explică (pentru Furnicutza):

Deci sa vad daca am inteles trebuie sa pun zeama de lamaie simpla direct pe pata nu? Mersi frumos! happy

| Furnicutza a răspuns (pentru DeeaLoveAngels):

Da, pui zeama de lamaie pur si simplu pe pata.Si lasi asa 10 minute. Apoi bagi la masina de spalat sau speli cu mana.

| DeeaLoveAngels explică (pentru Furnicutza):

Ok happy Mersi mult!

| Furnicutza a răspuns (pentru DeeaLoveAngels):

Ai reusit? A iesit?

| DeeaLoveAngels explică (pentru Furnicutza):

Inca nu am incercat. sad Iti las eu mesaj daca am reusit ok?

| Furnicutza a răspuns (pentru DeeaLoveAngels):

Ok.

| DeeaLoveAngels explică (pentru Furnicutza):

Buna, Furnicutza! happy Ti-am spus ca te voi anunta dupa ce incerc metoda ta de eliminare a petelor de rugina. Ei bine, iti multumesc mult pentru sfat, deoarece l-am incercat si a mers de minune! Acum nu mai exista nici un indiciu ca ar fi existat vreodata acele pete! :* Multumesc mult inca o data si iti urez toate cele bune! happy

| Furnicutza a răspuns (pentru DeeaLoveAngels):

Nu ai pentru ce.Ma bucur ca te-am putut ajuta. Te-am pupat...happy

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nicolici a răspuns:

incearca sa freci bine cu coca-cola

| Alion a răspuns:

Vezi ca e o solutie lichida de la ariel speciala pentru pete. e super buna si nu ataca tesatura. mie mi-a scoa si pete de ulei de motor ars de pe un tricou alb si acum arata ca nou. BAFTA!

Alte răspunsuri
| DeeaLoveAngels explică:

Ba da, iese, daca pui suc de lamaie direct peste pata!

| Mariana1993 a răspuns:

Buna!
Eu am folosit otet si lamaie si au iesit petele de pe o fata de perna veche. Am gasit pe saitul pediatru tecuci combinatia asta. Daca vrei sa citesti iti las link - http://www.pediatrutecuci.com/......haine.html

Succes!

Alte răspunsuri