| moniquech a întrebat:

Buna!
dintotdeauna am mancat cereale gen nestle si altele care contin zahar si alte porcarii si acum vreau sa incep sa mananc la micul dejun lapte cu secara sau cu orz integral si m-am interesat undeva si spunea ca secara integrala luata neprelucrata trebuie fiarta si lasata la inmuiat sau ceva de genul si vroiam sa stiu daca cei care mananca deja cereale integrale cum le mananca?
funda :*

Răspuns Câştigător
| mihaelaalol a răspuns:

Eu mananc cereale integrale(tarate de ovaz). poti sa le gasesti la Carrefour.(eu de acolo le-am luat...sunt in pliculete, deja facute)
sper ca te-am ajutat!big grin

| moniquech explică (pentru mihaelaalol):

Cum se numesc mai exact si taratele de ovaz la mananci lapte?

| moniquech explică (pentru mihaelaalol):

Cum se numesc mai exact si taratele le mananci cu lapte?

| mihaelaalol a răspuns (pentru moniquech):

Ti-am scris in mesajbig grin

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Stii care e paradoxul? ca alde nestle et company au substante chimice, coloranti si indulcitori, ai vrea tu sa aiba zahar, iar ce vrei tu sa mananci mai nou te poate ingrasa fiindca e cu mult mai hranitor si trebuie sa mananci cu multa multa moderatie.

Apropo cel mai sanatos e sa mananci cereale cu iaurt nu cu lapte, dar tu faci cum crezi, stiu ca gustul primeaza.

| BiscuiteCuCrema a răspuns:

Sau se mai pot manca cu lapte fulgi de ovaz, sunt foarte gustosi, satiosi si sanatosi. Se gasesc la toate supermarketurile : Kaufland, Lidl, Penny...