| Creangă_Andreea_1991 a întrebat:

Buna dragii mei. Ajutati- ma cu sfaturi va rog. Mi-a picurat superglue pe ecranul telefonului si nu am habar cu ce il pot elimina. Va
mulțumesc

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai noroc, e suficient sa schimbi folia de sticla.
Du-l la un service, ei vor studia starea si iti vor spune si cat te costa.
(nu e scump)

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ai folia de sticla scoate folia de sticla si gata.

| Kerre a răspuns:

Daca ai folie de sticla atunci poti scoate folia dar daca nu ai atunci il poti duce la un service care se ocupa cu astea si ei vor remedia situatia.

| Vanishgold a răspuns:

Acetona sau poți cu pila de unghii, dar asta nu e cea mai buna variantă.

| artemidak a răspuns:

E pe ecran sau pe folie?
Dacă e pe folie,scoate-o și puneți alta, dacă nu incearca sa raspaluiesti cu unghia sau ceva...(eu fac asta mereu, deși cu oja)sau dacă nu du-te la un service, și dacă te deranjează tare, și nimeni poti sa ii schimbi ecranul.Te-am ajutat?

| Gabriel9707 a răspuns:

Incearca cu un fel de card din acela care se foloseste ca sa scoti bulele de aer cand pui folie pe ecran.