| crooxel a întrebat:

imi dati ceva retete pentru micul dejun care sa nu contina lapte, carne, oua.sa fie usoare si sa nu fie prajeli. cea mai buna ia fuda:]

Răspuns Câştigător
| MeUFO a răspuns:

Bună! Uite o reţetă foarte potrivită cu ceea ce ai cerut tu :
http://www.lecturirecenzate.ro/2010/10/12/bruschete/
Poftă bună!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pesmet cu miere de salcam.

| sonya a răspuns:

Paine prajita ca e sanatoasa. Poate sa fie si paine neagra; ceai, unt, miere de albine sau gem, branza. Micul dejun trebuie sa fie consistent.

| clody83 a răspuns:

Uite aici mai multe variante, sanatoase:

http://www.mujer.ro/sanatatea-familiei/ce-mancam-la-micul-dejun

| ElenaErika a răspuns:

Fa'ti o sala de fructe.e usoara si sanatoasa

| tiriboxi a răspuns:

Buna,cel mai usor mic dejun sanatos satios si sa indeplineasca cele cerute de tine se poate realiza foarte repede si anume; consumind un preparat denumit Lite care contine vitamine minerale aminoacizi oligoelemente si un Fast break, ce contine miere laptisor de matca polen de la www. foreverliving.com pentru mai multe detalii contact; tiriboxi@gmail.com

| Dante81 a răspuns:

Fructe uscate si suc de portocale!

| alexz98 a răspuns:

O salata cu rosii, castraveti salata verde si condimentata cu ulei de masline, sare si otet balsamic(dar sa pui putin...este concentrat) si ar merge cu paine prajita cu feli de branza mozarella si rosii taiate subtire si condimentate cu sare, ulei de masline si oregano, este foarte bun, eu asa mananc...
Pofta Buna!