| Ancadoesnotcareabouttheusername a întrebat:

Buna,

Incerc sa gasesc de cumparat fondant pentru bomboane/ glasat. Cel care se gaseste in comert este fondant (sau icing, pasta de zahar etc.) pentru figurine sau acoperit prajituri, torturi si e mai elastic. E usor de gasit, dar nu asta imi trebuie. Exista alt tip de fondant din care se fac bomboane fondante, se glaseaza amandine, eclere etc. Laboratoarele de cofetarie il folosesc, dar nu am gasit pe nimeni dispus sa imi spuna de unde il procura.
Stie cineva de unde pot cumpara acel tip de fondant pentru bomboane/ cofetarie? Se gasesc retete pe internet, dar nu vreau sa il fac, ci sa il cumpar. Poate fi magazin online sau cu locatie in orice oras din tara, numai sa livreze in Bucuresti.
Multumesc anticipat pentru orice informatie.

6 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

In mall-ul Promenada la subsol exista un magazin care candva avea ceea ce iti doresti, insa nu stiu daca il mai are.

| Ancadoesnotcareabouttheusername explică (pentru annakarenina):

Buna si multumesc pentru rapsuns. Te referi la Kitchen shop sau simona's cookshop? Sunt intr-adevar doua magazine la subsol in Promenada mall, dar sunt doar pentru ustensile de bucatarie, nu au si materie prima (ingrediente).

| annakarenina a răspuns (pentru Ancadoesnotcareabouttheusername):

Cred ca Simona`s, dar nu sunt sigura, acum cativa ani am gasit ceea ce voiai, nu are foarte multe ingrediente, dar mai are. Despre Kitchen Shop stiu.

| Ancadoesnotcareabouttheusername explică (pentru annakarenina):

Am fost la Simona's. Au cateva ingrediente doar, dar fondantul este cel pentru figurine, de care se gaseste peste tot.

| annakarenina a răspuns:

Imi pare rau.

| MY_Franko_1979 a răspuns:

Buna! Iti pot face eu fondant..numai daca iti trebuie cantitati mai mari