| iuandfto a întrebat:

Ma grabesc asa ca vreau sa va rog sa raspundeti cat mai repede. Ma gandeam sa-i fac mamei ceva dulce. Nu vreau sa folosesc focul. As vrea ceva rapid si cu putine ingrediente. Printre ingrediente as prefera sa fie : lapte, faina, zahar si cacao. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Cristianne a răspuns:

Pai...eu am facut odata ca un fel de lapte dar cu spuma de ou poate te intereseaza:deci pui cacao mai multa, apoi pui 2 linguritze de lapte, apoi bati cam o jumatate de ora un ou dar nu trebuie sa ii pui decat albusul! galbenusul il lasi deopart apoi pui spuma in laptele cu cacao dar inainte de asta mai pui doua "linguri"deci linguri sa fie, de lapte, pui spuma de albus de ou, pui zahar iar apoi il pui la frigider mai mult timp(vreo 2-3 ore)iar la sfarsit dupa 2-3 ore dalegusti un pic sa vezi daca se simte spuma si gata
iese un deliciu

mie imi plc

3 răspunsuri:
| claudiea79 a răspuns:

Un desert rapid 10 albusuri de ou batute spuma cu un pahar de zahar si 2 lingurite de lamiie si un virf de citit de sare se bat albusurie cu telul sau mixerul apoi se pun capsuni spala-te si taiate sau mure. se serveste rece de la fergider in castroane sau pahare

| Cristianne a răspuns:

Ms pentru fundita? ti-a placut?love struck