| DeniseBryella a întrebat:

As vrea sa pregatesc ceva dulce din zahar,lapte,faina,cacao, oua...

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Mai bine ai face niste tiramisu, eu am pofta de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
PANDISPAN PUFOS
150 g faina, 6 oua, 300 g de zahar pudra, 1 plic de zahar vanilat, 100 g de lamaie, 1 plic mare de copt, sare, cacao.
Se separa ouale.Se amesteca 200 g de zahar cu galbenusurile, se adauga coaja de lamaie, praful de copt, zaharul vanilat, sarea, iar la sfarsit, faina!
Albusurile se bat spuma, se adauga restul de 100 g de zahar.
Se amesteca cu compozitia de dinainte. Tapetam tava cu hartie, punem pandispanul, pe care-l coacem la foc iute, la inceput, iar apoi dupa ce a crescut, se micsoreaza focul.Se pudreaza din abundenta cu zahar pudra!
Pofta mare!
Te pup!

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Ai ingredientele perfecte pentru chec.
http://www.jamilacuisine.ro/chec-pufos-cu-cacao-reteta-video/