| lusinda99 a întrebat:

Vreau sa fac o prajitura.As vrea sa o fac rapid fara sa folosesc cuptorul si cu ingradiente simple(zahar,faina,cacao, etc.). Are cineva vreo astfel de reteta?

Răspuns Câştigător
| elyana a răspuns:

Cea mai buna ar fi inghetata:albusurile a sase oua se bat cu 12 linguri de zahar adaugate treptat si un praf de sare.Bezeaua obtinuta se amesteca cu un pahar de smantana de 400 g.O jumatate din cantitate se poate amesteca cu 2 linguri de cacao, se pot pune fructe si alune dupa gust, dar nu e obligatoriu. dupa aceea se baga la congelator(dar poti folosi si o masina de inghetata daca ai )

2 răspunsuri:
| Minnie_6826 a răspuns:

Rafaello! Cu unt, lapte praf, zahar, nuca de cocos si nuca sau migdale.