| anonim_4396 a întrebat:

Se poate face budinca (de la DrOetker) cu apa in loc de lapte? Am o pofta de budinca, dar nu am lapte! Multumesc!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu apa are gust rau, nu merge.

| ღmirunikaღ a răspuns:

Logic eu am incercat cand n-am avut lapte si e super buna :* nu trebuie sa iti fie rusine

| Adriana_Pieptanaru_1970 a răspuns (pentru ღmirunikaღ):

Îmi poți spune cum se face și ce ingrediente trebuie

| Adriana_Pieptanaru_1970 a răspuns (pentru ღmirunikaღ):

Îmi poți spune cum se face și ce ingrediente trebui

| itscloudyoutside a răspuns:

Sincer nu prea cred... Ai putea încerca, dar cel mai probabil o să îi strici gustul. Eu zic ori să mergi să iei lapte, ori să-ţi iei budincă gata făcută.

Răspuns utilizator avertizat
| Doreliana a răspuns:

Este o budinca de la dr oetker care are optiunea de a se prepara cu apa

| mentalism a răspuns:

Ar fi super, dar din pacate nu se poate! In combinatie cu laptele, praful de budinca are un gust mai bun si o consistenta mai buna! Cu apa iese ceva mai,, special" ( adica are gustul si consistenta ciudata)

| sweetgirl21 a răspuns:

Pai sa stii ca exista creme la fel k budinca care se fac cu apa, budinca merge doar cu lapte din pacate

| catalinantena1 a răspuns:

Budinca aceasta se face doar cu LAPTE.

| InvincibleRKO a răspuns:

Am incercat, nu se leaga sad

| ambraa a răspuns:

Eu chiar azi mi-am facut tort de budinca, in stilul asta: http://www.caietulcuretete.com/2010/05/tort-din-budinca.html
Am folosit in loc de lapte, 1/3 lapte soia si 2/3 apa filtrata. I-am pus si indulcitor si a iesit nemaipomenit! Aproape nici o diferenta fata de budinca din lapte.