| anonim_4396 a întrebat:

recent am avut un accident si nu imi pot deschide gura din cauza unor sarme, intrebarea mea este stiti ceva retete de mancare care se pot manca cu paiul? ceva ce se poate mixa sa ajunga la o consistenta care sa poata trece prin pai?

3 răspunsuri:
| claudiea79 a răspuns:

Supa de pui dar bei doar zeama; supa de rosii; nectar la sticla; suc; nu ai prea multe solutii; sa iei vitamine in loc de mincare. storci fructe in storcator si bei sucul. exista si suc de rosii la cutie; pireu de morcovi pentru bebelusi sau de mere sau de fructe

| danut a răspuns:

Supele crema sunt foarte bune si se pot consuma si cu paiul. Recomand supa crema de legume, de mazare, de rosi si de linte. Sunt extraordinare, foarte hranitoare si "adecvate" problemelor tale. Multa sanatate.

| myhay144 a răspuns:

Eu mai recomand proteine :D contin carbohidrati si proteine si se amesteca cu apa sau lapte sunt dulci diverse arome, vanilie cacao capsune, banane, uitete pe www.pronutrition.ro dar nu trebuie sa mananci numai proteine astea faci o data de 2 ori pe zi si sa mananci si mancare,