| Dennn253 a întrebat:

Buna! Recent mi-am cumpărat niște ghetuțe din piele moale doar ca la călcâi este întărită și îmi fac bătături dar doar pe partea laterala-interioară. Îmi sunt bune in lungime și lățime dar acolo ma jenează si mi-au facut bășici de la prima purtare... niște sfaturi?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt de dama sau barbatesti?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată? Cîti ani ai?

| Mopmop a răspuns:

Incearca sa mai pui o pereche de tabane sau o bucata mica de carton in locul unde te jeneaza.

| Briannaa12 a răspuns:

Bună! Daca pielea nu e piele întoarsă (aia s ar cam putea păta), o soluție ar fi sa dai cu cremă pe porțiunile mai rigide. Sa le faci un fel de masaj în zonele alea, astfel pielea aia se va înmuia și probabil nu te va mai apăsa acolo. Alta soluție e sa bagi piciorul cu șosete umede în pantofi și în timp ce ții picioarele așa, să usuci cu uscătorul de păr. Teoretic, asta ar duce la lărgirea pantofului. Dacă nu vrei sa încerci nici una, nici alta, pur și simplu trage un pic de ei și vorbesc serios, ca poate dacă o faci în mod repetat se mai lasă. Eu ti am zis ce am auzit și eu despre cum sa largesti sau înmoi pantofi de piele, cam astea s variantele care circula și printre oameni, și pe net. Acuma nu pot sa ti garantez ca va funcționa 100%, dar la mine faza cu crema a fost încercată și a mers. Sper sa ti rezolvi problema, bafta!