| Visatorul_3011 a întrebat:

Buna- spuneti-mi si mie o reteta de facut faguri si va rog mult sa imi detaliati putin modul de preparare (n-am mai facut niciodata faguri si nu stiu cu ce sa incep )
Si inca ceva spuneti-mi si o crema sau o umplutura pentru ele :X
Mss mult si va rog sa nu radeti de intrebarea meaa tongue big grin

Răspuns Câştigător
| Bia01 a răspuns:

Se face un aluat curgator (un pic mai gros ca cel de clatite) din:
-8 oua,
-8 linguri zahar,
-8 linguri lapte,
-8 linguri ulei,
-1 plic mic amoniac,
-sare, mirodenii.
-faina cat sa iasa in aluat curgator, mai grosut.
CREMA

-1 cana zahar pudra,
-1 pachet margarina,
-2 galbenusuri,
-2 albusuri batute spuma,
-cacao,
-rom sau vanilie
Se desface pachetul de margarina cu mixterul,
-apoi se adauga zaharul pudra, galbenusurile si cacaoa
La urma cand nu se mai simte zaharul in crema,
se adauga albusurile batute spuma
Daca vi se pare ca sa taiat crema, dati la rece sau puneti 2 linguri cu nuca macinata
merge si cu ea taiata

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Hai, nu te mai prosti, numai albinele fac "faguri"...pe cine vrei sa prostesti?

| Visatorul_3011 explică:

Ms mult elena pentru inca un raspun idiotwinking