Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva un filtru bun de facut cafea cu care pot obține cafea normală dar si cu capsule speciale cu diferite arome? Are cineva un filtru de care este foarte multumit? Care este marca? Multumesc si o seara bună

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

SIGUR CA NU
filtru e un fel de ceai prin care trece apa fierbinte si atat

cafea cu, capsule e o versiune a expressorului, apa trece nu numai fierbinte dar si sub presiune, moment in care cafeaua nu e doar udata ci si presata de apa, deci scoate totul din ea

eu am expressor, fac cafea FOARTE TARE cu minimum de cafea (aceeasi concentratie cu filtru, dar cu de 5 (CINCI) ori mai putina cafea)

orice aparat de cafea cu, capsule poate fi folsit la fel, doar ca, daca nu ai destui bani de capsule, desfaci una, arunci zatul din ea si o re-umplii de cafea, practic o folosesti in loc de sita de la expressor!

| gabicoo a răspuns:

Dar clasicul ibric ce are?