| AlexandraN21 a întrebat:

Bună! Am expressor de cafea Dolce Gusto și din greșeală mi-am luat capsule pentru Nespresso. Știe cineva cum aș putea să le folosesc?
Mulțumesc anticipat!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca dimensiunea capsulelor este identica, atunci le poti folosi.
Daca bu, atunci incerci sa le schimbi la marimi potrivite espressorului tau.

| Violleta2022 a răspuns:

Le duci inapoi cu chitanta cu care le-ai cumparat si primesti credit in magazin, de unde poti cumpara ceea ce ai nevoie.

| Holiday a răspuns:

Exista adaptor pentru capsule Nesspresso, dar costa 100-150 lei, in functie de modelul de espressor Dulce Gusto pe care il ai.

| carevaescu a răspuns (pentru Holiday):

Nu merită investiția. În principiu capsulele nespresso am mai puțină cafea decât cele dolce gusto.

| Holiday a răspuns (pentru carevaescu):

Merita, pentru ca Nesspresso are varietate mult mai mare de cafea fata de Dolce Gusto. Inclusiv unele cu arome.

| carevaescu a răspuns (pentru Holiday):

Nu zic că nu dar sunt și mai scumpe. Pe de altă parte sunt foarte puțini cei care doresc să încerce toate aromele. Folosesc nespresso zilnic la birou și întotdeauna cumpăr mai mult sau mai puțin aceeași aromă standard de la o firmă italienească - sunt puțin mai bune decât cele nespresso. Dacă ar trebui să cumpăr un aparat nou aș alege probabil un aparat dolce sau similar, pentru că mi se pare o afacere mai bună

| J0B0MAT a răspuns:

Îți cumperi capsule goale pentru al tău și pui conținutul ăstora.

| carevaescu a răspuns (pentru J0B0MAT):

Too much work.

| J0B0MAT a răspuns (pentru carevaescu):

Așa își poate pune orice cafea.

| carevaescu a răspuns:

Le returnezi la magazin si iti iei capsulele potrivite