| anamaria_9605 a întrebat:

sunt vegetariana ce sa mai mananc dati niste idei de gustari fara carnehappyhappyhappyhappy

5 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

PIZZA de post:iei blat din comert sau il faci din:o ceasca de faina, 50 ml. de apa, 3 linguri de ulei le amesteci bine si apoi pui peste aceasta cocao maia facuta din:un plic de drojdie, o lingurita de zahar, o lingura de faina, o lingura de apasi putina sare si piper si framnti bine aceasta compozitie si apoi intinzi foaie si o pui in tava dorita ca ingrediente de umplut vei folosi:200g ciuperci, 1/2 cutie de porumb(daca iti place!), cateva suvite de ardei gras rosu, cateva rondele deardei kapia verde, cateva masline mai mari, un castravete acru taiat cubulete, pasta de rosii condimentata cu piper si cu boia iute daca iti place, daca nu, pui doar pasta de rosii la uns blatul si apoi la cuptor intre 8 si 15 minute. Sper sa te satisfaca!

| mgtow a răspuns:

Fasole verde cartofi prajiti ou fiert sau prajit mazare sandvis cu verduri... fructe

| Dienuka a răspuns:

Bruschette cu rosii si usturoi, salata de vinete, fasole batuta, supa crema de legume, paste cu sos de rosii si ciuperci, orez cu legume. Exista si dulciuri de post. Gasesti si in comert si poti face si acasa.

| veveritaveve a răspuns:

Supa de rosii... Simplu de facut si poti pune cam orice vrei tu in materie de legume si condimente. Eu sunt la a doua tentativa si am pus fidea de orez de data asta, pe langa legumele pe care le mai aveam. Am avut noroc cu sucul de rosii proaspat din gradina mamei.

| mary_3061 a răspuns:

Conopida cu maioneza, salate, fasole verde inabusita cu usturoi. dovlecei pane, vinete pane, ghiveci, spanac,