| doareusiel a întrebat:

Buna TPU

am facut acum cateva zile faguri la tipar, dupa ce sau racit au inceput sa se intareasca am pus amoniac dar nu inteleg de ce mi sau intarit. imi poate da cineva reteta sau sa imi spuna ce sa pun sa nu se intareasca sa fie moi?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
FAGURI
Ingriedente:
1 cana lapte, 1 cana zahar, 1 cana ulei, 4 oua, 2 pachete praf de copt, esenta de rom, faina.
Faci un aluat din ingriedentele de mai sus fara faina si mixezi bine pana se topeste zaharul, dupa care adaugi faina, ca sa iasa un aluat potrivit care se transforma in bilute.Acestea le presezi in forma si se coc pe aragaz pe ambele parti.Lipesti cate doua cu crema sau finetti.
Ca si crema poti folosi:1 pachet de unt, o cana zahar, 1 ou, cacao, mixezi bine si lipesti fagurii.
Sper ca te-am ajutat cat de cat.
O dupa-amiaza excelenta!