| Rick_Carmen_1973 a întrebat:

Buna TPU buna gospodinelor,cine stie o reteta buna de tocana de legume cu orez,dar reteta sa fie cu bulion nu cu rosii, ca pe a mea am pierdut-o si pe net nu gasesc numai cu rosii intregi, dau funda, pentru o reteta buna!

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Si care este problema? Inlocuieste cantitatea de rosii cu jumatate de cantitate de bulion,chiar mai putin,dupa gust.
Apoi,de ce sa nu folosesti rosii? Acum le gasesti din plin,sunt naturale, nu ca bulionul din comert cu tot ce vrei, numai rosii nu? Si rosiile, poti sa le faci gen pasta, dupa ce le fierbi mai mult si sa le folosesti in loc de bulion.

| Rick_Carmen_1973 explică (pentru pietrean):

Problema e ca mai am bulion facut de mine de anul trecut, anul acesta un cred ca mai fac bulion pentru ca o boala mi-a distrus toata cultura de rosii, pentru mine e mai comod cu bulion decat sa mai stau sa storc rosiile.