| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi aleg marimea la tenisi?

3 răspunsuri:
| IngerasulMicut a răspuns:

Ii probezi. Dar daca ai alti pantofi de ai tai vezi ce marime au si iti cumperi tenisi cu marimea lor.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salut,iti iei tenisii din magazin si ii probezi, marimea nu trebuie sa fie fixa si nici mai strampta. Daca vrei sa iei de pe net nu stiu sincer, papucii mereu mi iau din magazin.

Bula
| Bula a răspuns:

Le probezi in magazin, le platesti, dupa care alergi cu ei 2-3km.
Daca si dupa alergare ti-s comozi, atunci le poti purta fara griji.

In caz contrar, le cureti si le duci inapoi (in maxim 15 zile! ) la magazinul de unde le-ai cumparat si ceri o marime mai potrivita. Evident, duci cu tine si bonul de casa, precum si ambalajul in care l-ai primit.
Daca nu gasesti marime potrivita, atunci ai dreptul sa renunti la pantofi si sa ceri banii inapoi.