| Calli a întrebat:

dati-mi si mie o reteta shaorma la farfurie de casahappy nu vreau depe net vreau sa stiu cum faceti voi acasa, cea mai gustoasa reteta primeste funda!tongue

4 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Eu fac asa:prajesc cartofi,si carne de care am de pui sau porc,dar o condimentez bine, curat cativa graunti de usturoi ii pisez si ii amestec cu ulei pana obtin un fel de maioneza, 1rosie fara seminte,niste ceapa taiata subtire, bulion dulce, sare piper salata de varza si cam atat.e bine sa mananci caldasi sa iti adaugi tu dupa gust ce crezi ca ii mai lipseste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Mama mea a facut o shaorma si a pus ingredientele:
-400 grame piept de pui dezosat
-300 grame cartofi
-2 linguri de ulei de măsline
-2 castraveţi muraţi
-1 roşie mare (sau ardei gras roşu)
-2 cepe verzi
-1 cană de iaurt
-1 linguriţă de pastă de ardei iute (sau un ardei iute) – opţional
-2 căţei de usturoi
-2 lipii medii
-1 lingură rasă praf de curry
-4-5 boabe de ienibahar măcinate fin
-1 linguriţă rasă de nucsoara
-1 vârf de cuţit de scortisoara
-sare şi piper alb
Si a facut-o asa:
Curăţa cartofii şi prăjiestei sau, mai bine, pune puţină sare şi boia de ardei pe ei, amestecai cu o lingură de ulei şi dai la cuptor pentru 30 de minute la foc mediu.
Taie fâşii pieptul de pui. Taie rondele castraveţii muraţi şi ceapa verde; taie roşia felii (sau ardeiul roşu gras).
Într-un bol curat, amesteca praful de curry cu nucsoara, scortisoara şi boabele de ienibahar măcinate fin. Separat, curăţa şi zdrobeste usturoiul.

Încinge uleiul de măsline într-o tigaie şi adăugaţi carnea. Rumeneste bine carnea pe toate părțile, amestecând tot timpul.
Când carnea s-a rumenit, adauga mixul de condimente şi rumenestele împreună cu carnea. Condimentele trebuie să fie uşor prăjite, nu arse.
Adauga usturoiul şi stinge totul cu iaurtul amestecat în prealabil cu pasta de ardei iute. Lasa să fiarbă totul amestecând constant până când sosul se îngroaşă. Acest proces va frăgezi carnea, substituind rolul şi perioada de timp destinată marinării. Se sărează şi piperează după gust.
Pe fiecare lipie întinde jumătate din cantitatea de cartofi, carne din tigaie, roşii, ceapă şi castraveţi muraţi, şi se rulează.
Pa.

| andreicaia99 a răspuns:

Shaorma la farfurie = cartofi pui salata ketchup maioneza si altele ce mai vrei

| Calli explică:

Harry aceasta reteta este depe net am specificat ca trebuie cum faceti voi acasa daca nu ai inteles intrebare dc ai mai raspuns...