| for87 a întrebat:

Din greseala de fapt nici nu am observat. am bagat haine albe la spalat si printre ele era si un tricou verde..care va dati seama ca mi-a facut toate hainele verzi... Daca mai spal o data hainele alea culoarea verde va incepe sa iasa... si sa ramana o culoare spalacita? Sau ramane verdele ala care-l am deja.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca le speli imediat, fara sa le lasi sa se usuce culoarea va fi mai spalacita.
Daca le lasi sa se usuce, va fi mai greu sa scoti culoarea.
Daca vrei sa incerci sa scapi de pete pune clor sau un detergent pentru haine albe.

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Stai ca nu inteleg.
Nu vrei sa scapi de culoarea verde? ori care este problema?
Mai spale-le odata si pune clor automatic.
O zi bunahappy