| Rusu_Dumitrita_1997 a întrebat:

Ieri am facut sarmale si ca sa nu se ardă oala in care le-am făcut am pus în ea ulei apa si o farfurie și să format un fel de vid si acum nu pot sa o mai desfac. Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Trebuie doar sa pui putina apa si sa incalzesti incet.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns:

Incearca sa scoti farfuria cu un cutit sau ceva.

| mgtow a răspuns:

Baga un cutit fara filament ascutit intre capac si oala, faci palanca cu style asa fara stres si se va auzi un zgomot atunci se desface. Foloseste oala cu presiune reglabila in viitor

| Raducons a răspuns:

Data viitoare puneti pe foc potrivit nu la maxim si o tabla sub oala si nu se mai ard sarmalele

| iamprettybored a răspuns:

Sparge farfuria. Cu un ciocan sau ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să arunci oala.