| SugarLips a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog?! Mi-as dori sa slabesc si eu vreo 2-5 kg dar nu deodata, incetul cu incetul.ce as putea manca? Nu ceva drastic, si nici dieta, vreau sa imi recomandati ce sa mananc sanatos dar nici sa nu mor de foame ( am 12 ani) caci nu stiu de ce dar m-am ingrasat de curand vreo 3 kg si ma apropii de 50 kg si e prea mult! Inaltimea e de 1, 60. Puteti va rog sa imi recomandati ce sa mananc?!

Răspuns Câştigător
| singuraticul21 a răspuns:

Sa nu manaci paine sa bei apa multa si sa alergi mult si sa nu manaci pasrte ca alea ingrasa ff natural salate etc si asa slabesti

6 răspunsuri:
| strawberrycool14 a răspuns:

Mananca sanatos! adica salate, si mananca fara paine si nu manca dulciuri!happyapropo....nu manca dupa ora 19:00 seara!

| NoMusicNoLife25 a răspuns:

Mananca sanatoi adica fructe si legume

| AndreeaAndre1D a răspuns:

Hei,poti slabi si prin dansuri (zumba) numai ca de obicei platesti ca sa mergi in astfel de locuri, am eu alta solutie pentru tine. 1 Inainte de micul dejun bea un pahar de apa calduta cu lamaine iti va umble burtica apoi mananca ceva simplu ca o paine prajita bea foasrta multa apa chiar daca nu iti este sete. ATENTIE APA nu SUC! la pranz nu manca prajeli sau alte chesti cu grasime...incearca putin peste cu lamaie sau niste legume fierte o ciorbita, atentie e foarte important sa nu te grabesti cand mananci, ar fi benefic sa renunti la cina, la inceput iti va fi greu dar dupa ce te obisnuiesti nu o sa mai ai nici o retinere. renunta la dulciuri si fa sport alearga, du-te in parc sau date cu bicicleta, sportul este foarte important intr-o dieta. Foarte important e sa nu infometezi, si inainte de masa bea un pahar mare mare de apa. Funda te rog?

| VasilescuAlexandru a răspuns:

Shaworma,burgeri,cartofi prajiti big grin nu glumesc... ceva ce contine putine calori sau manca putin si des

| emma8931 a răspuns:

Dimineata poti manca orice, la pranz trebuie sa mananci 2 feluri de mancare (neaparat ciorba), si seara trebuie sa mananci ceva usor dar pana in ora sapte, dar daca ti se face foame mai tarziu poti manca un fruct. in fiecare seara trebuie sa faci abdomene flotari si tot felul de exercitii fizice, dar ia-o incetul cu incetul in prima saptamana faci cata 5 exercitii de fiecare, a2 a saptamana 10 exercitii, a3a saptamana 15 exercitii si tot asa si iti garantez ca vei slabi.

| emma8931 a răspuns:

Apropo am uitat sa-ti spun sa bei cel puti 2 litri de apa pe zi pentru ca te ajuta la eliminarea toxinelor din corp