| HyunRae a întrebat:

As dori sa slabesc si nu stiu cum. Nu vreau sa urmez diete sofisticate sau orice alta dieta. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Feelings14 a răspuns:

Buna Daniela happy
Nu trebuie neaparat o dieta "sofisticata", trebuie sa mananci ceva cat mai usor si sa-ti si placa. uite un exemplu, de cum mananc eu si am slabit :
dimineata : cereale, un pahar cu lapte sau clatite.
la ora 12 : un fruct.
la ora 14 : o supa
la ora 17 : ceva dulce. ( o prajitura, 2 bucatele de ciocolata)
seara: o salata greceasca.
dar pe langa aceasta dieta, trebuie sa faci si sporthappy e important, asa slabesti. Funda?

3 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Poate ar parea absurd, dar nu exista nimic mai sigur pentru a slabi decat stresul si nesomnul.Nu stiu unde gasisem, dar daca scazi somnul de la 8-9 ore la 5-6 arzi vreo 340 de calorii.Nu mai plusam si cu stresul constant.Dar nu trebuie sa-l fabrici, trebuie sa-l ai cumva in tine.Deci,slabeste fiind o frustrata si insomniaca.

| iKronstadt a răspuns:

Daca nu faci un control "la sange", intr-o clinica de specialitate, n-ai vreo sansa sa gasesti raspunsul adevarat aici.
Poate ca esti vreo mancacioasa, predispusa la violarea oricarui frigider aflat "in calea de rulare" laughing
De unde mama dracu' vrei sa stim noi, ce metabolism are corpul tau?

| somebody2 a răspuns:

Trebuie sa mananci putin si des. Nu are rost sa te infometezi si apoi sa mananci ca o sparta. Medicii zic ca ar trebui 4-5 mese pe zi. O masa echlibrata, nu plina de grasimi si zaharuri.