| Bomboana14890 a întrebat:

Heei! As vrea sa slăbesc 10-20kg dar fara dieta
Adica nu prea pot sa renunț la mâncărurile gătite pentru ca nu am ce manca dupa
Mănânc multe fructe
Spuneți-mi ce as putea manca dimineata, seara? Nu stiu ce sa ma fac in ultimul timp m-am îngrășat enorm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Denise17 are dreptate. Nu te pune nimeni sa te infometezi, ci doar sa reduci portia de mancare si sa faci miscare. Pentru asta e nevoie de vointa si un pic de renuntare la anumite alimente (la paine si dulciuri). Kilogramele de care vrei tu sa scapi nu se dau usor, si trebuie sa fii pregatita, moral si fizic, pentru acest efort. Trateaza-l ca pe o joaca zilnica, iar rezultatele se vor vedea. Nu imediat, ci la timpul lor. Inceputul e mai greu. Ulterior, totul ti se va parea normal si vei scadea in greutate. Dar numai daca ai vointa si esti serioasa. Daca o faci ca test, nu-ti recomand, pentru ca risti sa pui inapoi kilogramele, si chiar peste greutatea actuala.

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Bea multa apa.
Fa sport/ practica sporturi
Consuma fructe si legume.

| Hyora a răspuns:

Pai...
Ar fi indicat sa mananci in cantitati mici, sa bei cel putin 2, 5 L de apa pe zi, sa faci sport (min. 30 de minute/zi). happy
Succes si o seara faina! big grin