| cosminc a întrebat:

Buna TPU vreau sa-mi propuneti mie cateva retete pe care sa le fac eu... Am 13 ani si vreau sa mananc ceva facut de mine dar sa cu ciocolata big grin.

P. S. : Daca stiti retete cum ar fi TIRAMISU(stiu reteta pe asta nu o vreau)deci cea mai buna reteta ii voi da FUNDA. (nu credeti ca sunt OBEZ am debea 50 KG si 1M63CM)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| CastravetteLaDesert a răspuns:

Stiu o prajitura buna (nu stiu cum se numeste.) e cam asa: 5oua; 1/2 kg faina; 1/2 kg zahar; o cescuta de lapte; o cescutza de ulei; 1 sau 2 plicuri de praf de copt; 1, 2 plicuri zahar vanilat sau o esenta la alegere... poti sa-i pui si ciocolata(cata vrei); se pune la cuptor timp de 60 min la 180C...mie mereu mi-a iesit delicioasa[mai ales daca pui si niste rahat sau nuci.winking]