| PinkPanther a întrebat:

Vreau sa fac o salata, din rosii cu branza si oua de prepelita si nu stiu cat sa fierb ouale, e prima oara cand fac oua de prepelita si cate reprezinta o portie

Răspuns Câştigător
| Sorin24 a răspuns:

Pentru salata ouale de prepelitza trebuie fierte aproximativ 3-4 min. Daca le fierbi mai putin o sa fie moi. Pofta bunabig grin sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu salataaaaaaaaaaaaa!

| anyta999 a răspuns:

Se fierb ouale rascoapte, se curata si se taie feliute. Rosiile se taie feliute din partea de sus pana aproape de baza fara a fi taiate de tot si se desfac sub forma de nufar. Intre feliutele de rosii se pune alternativ o feliuta de branza, o feliuta de ou si totul se aseaza pe frunze de salata.
Pe deasupra si imprejur se pune salata rupta bucatele, patrunjel si piper.

Se pune si putin suflet.
Pofta buna!