| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa incep o dieta, de fapt un mod de a manca mai sanatos si in acelasi timp sa dau si cateva kg jos, insa nu stiu ce as putea manca la micul dejun avand in vedere ca dimineata eu sunt la scoala. Aveti idei?big grin

5 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Dimineata daca ai timp sa mananci acasa, mananca un iaurt degresat in care poti sa pui 4-5 capsuni sau 2 oua fierte cu o felie de paine neagra prajita. Daca nu ai timp si trebuie sa mananci la scoala, ia-ti 2-3 fructe la tine.

| andreisoci a răspuns:

Si eu am mancat dimineata cate un mar, 2 chiar si trei cand eram la scoala,dar nu e bine te roade o foamelaughing),cand vii acasa mananca multe fructe si in special multe salate,pune la salata morcovi,salata verde,rosii cherry alea-s bune si fara chimicale, castraveti, sfecla si de toatelaughing)si o sa mananci sanatos, mai poti manca si cate un piept de pui fiert, sau alte legume fierte...

| mimi2000mimi a răspuns:

Dimineata:un covrig si fructe
la pranz:legume fierte seu inabusite(oricum, fara ulei)
seara:doar fructe sau nimic
bea multe lichide(da nu sucuri chimicale)

| RoxYuuKikyo a răspuns:

Daa! Dimineata mananci un mar, la scoala o portocala si cand vii acasa mananci un pic mai mult decat de obicei la pranzwinking
Funditssa?

| bebe76 a răspuns:

Am gasit pe site-ul asta http://www.diete-deslabit.ro/dieta-nicoleta-luciu/ un articol interesant. Este dieta urmata de Nicoleta Luciu, vezi poate iti este de folos.Bafta cu dieta!