| Erkan_Tarim_1995 a întrebat:

Buna vreau sa scap si eu de cosuri, am doar pe frunte si am doar 13 ani si am cosuri de la 11 ani si ma deranjează mereu sa ma duc la un dermatolog? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

Cosurile sunt ceva normal la varsta pubertati, toti adolescenti trec prin asa ceva, asa ca nu te speria.Te poti duce la un dermatolog sa vorbesti despre asta, poate iti recomanda ceva creme pentru ten. Faza e ca aceste creme difera de la ten la ten, deci ai grija cu ce creme de dai.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa mergi la medicul de familie ca sa-ti dea o trimitere la dermatolog sau poti sa-ti iei tu din farmacie o crema. Eu iti recomand Duac Gel, Mask rym sau Bioderma sebium global. Daca iti atingi fruntea cu sampon atunci cand iti speli parul e posibil ca asta sa fie cauza cosurilor tale.

| Betty12345678 a răspuns:

Cea mai buna metoda ce a dat rezultate la mine de-a lungul timpului este pasta de dinti.O aplicam pe cos direct si o lasam peste noapte.Se vor usca. Spirtul de asemenea ajuta la ten, daca nu esti alergic.

| GabrieL98KiDD a răspuns:

Mda toata lumea are cosuri iti garantezi si nu stiu daca poti sa scapi de ele...

| ErikMp a răspuns:

Eu mi am cumparat Skinoren, crema pentru cosuri si isi face efectul te dai cu ea de 2 ori pe zi si pui pe deget un strat subtire de crema deci nu foarte mult, bafta!