| RockYou a întrebat:

Cum scap de cosuri (cele de pe nas, frunte si obraji)?

11 răspunsuri:
| dyanna_8752 a răspuns:

Deci vrei sa scapi de cosuri? mdah si ele vor sa scape de tine laughing, incearca produse de la farmacie (mai ieftine sau mai scumpe(vichy)),

| luciana200972 a răspuns:

Peeleing de 2 ori pe saptamana, masca cu argila sau namol si zilnic curatarea fetei cu demachiant si toner

| Dianaa94 a răspuns:

Poti folosi si acciclovir (e pentru herpes dar poate fi folosit si pentru cosuri sau altceva asemanator )

| Dianaa94 a răspuns:

Dar dai direct pe cos si o data pe zi.am inteles eu (dar sincer eu dau de vreo 2 3 ori p zi ) Gasesti la farmacie in jur de 7 lei

| Bulinăăă a răspuns:

Exista creme de curatarea tenului dar este foarte bun si sapunul dove

| MidnightSun a răspuns:

Exista o crema zynerit la farmacie, nu e foarte scumpa si isi face foarte bine treaba. Eu nu am folosit, nu am probleme cu acneea/cosurile, dar prietenele mele au folosit ci chiar li s-au dusbig grin

| kitten15 a răspuns:

Depinde ce varsta ai si daca esti baiat sau fata. Oricum exista in magazine o multitudine de produse pentru inlaturarea cosurilor. Poti eventual sa te duci la un dermatolog ca sa vada cat de grav e si sa iti recomande cateva. Sper sa scapi de ele big grin
Take carewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt.Il poti folosi si tu(daca nu ai facut-o pana acum,bineinteles),dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine,lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor).Daca l-ai incercat deja,raspunsul la problema ta poate fi recomandarea dermatologului.
Daca-ti doresti sa folosesti remedii naturiste,cele mai eficiente sunt otetul de mere(in special pentru cosurile stoarse,intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore;minimum 4).Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp,exact ca in cazul usturoilui.In schimb,desi cele mai eficiente tratamente naturiste,nu le recomand nici pe acestea,mai ales in cazul unui ten gras sau pretentios din punctul asta de vedere,deoarece nu vor fi eficiente in astfel de cazuri.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut foarte multe coșuri si puncte negre, timp de 8 ani de zile.
Am reușit sa scap de acnee si puncte negre după ce am găsit un medic dermatolog foarte bun si un tratament anti-acnee extrem de bun.

Doctorul mi-a dat sa îmi cumpăr tratament anti-acnee pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.

Cremele sunt extraordinare, după ceva timp de utilizare deja tenul meu a devenit mai curat vizibil. Coșurile si punctele negre au început sa se usuce, si după o perioada au dispărut de tot.
Iti recomand cu ceea mai mare incredere produsele, pe mine m-au ajutat foarte mult.

| Freza a răspuns:

BRUTEFORCE: Stoarcele!, ELEGANTFORCE:Existe creme de fata, namol, intreaba vanzatoarea de la farmacie ce iti recomanda! Sper ca te-am ajutat! PS: Nu folosi machiaj pentru ca se distruge tenul!

| Valyka_7969 a răspuns:

Inceara cu zatz de cafea, am incercat si eu si sa stii ca merge cat de cat:P sau cu lamaie te speli cu sucul lamaii...;)bafta.acum da si tuh o ciupercutza http://fripta.com/u.php?user=Valyka...:*