| alex951 a întrebat:

Buna!
vreau si eu sa ma ingras! sa imi zica si mie cineva un mod prin care pot sa ma ingras mai rapid! dati-mi si mie niste sfaturi ce sa mananc! dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| roxyana03 a răspuns:

Chiar daca pare greu de realizat, deocamdata acesta este cea mai buna alternativa. Trebuie sa mananci cat mai multe mese pe zi, cinci sau mai mult de-atat. Bea multe lichide care sunt bogate in calorii (suc, lapte, milkshake). Mananca legume, orez, paste fainoase, cartofi, morcovi si dovleac. La care adauga iaurt, sosuri, smantana. Mananca paine cu seminte. Un plus de 1000Kj in meniul zilnic, inseamna aproximativ un kilogram pe saptamana

Http://www.dietetik.ro/articole/1157/afla-si-tu-cum-poti-sa-te-ingrasi.html
:*...bafta

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfaturi?
O alimentație cât mai sănătoasă, o hidratare corespunzătoare și mișcare fizică zilnică!
Pa, pa.

| whatevernvm a răspuns:

Mananci pana pocnesti.
Pofta buna!

| liviubat a răspuns:

Sfatul meu este sa eviti mesele de dimineata si sa mananci mult seara si chestii grase: maioneza, prajeli, carne porc, paine, dulciuri(nu fructe), bea sucuri si alcool(ajuta cel mai mult) si cand simti ca nu mai poti sa mananci, asteapta un minut si apoi mai mananca. Stiu ca ti-am dat reteta cea mai nesanatoasa, dar in ritmul asta o sa te ingrasi si intr-un final...vei muri! Sfatul meu este sa mananci ce ai mancat pana acum si sa ramai asa cum esti ca e mai bine.

| heyromania a răspuns:

Fa-ti pe zi un meniu mare, ignora vorba " Mananca dimineata ca un print, la amiaza ca un om normal, iar seara ca un cersetor" si pune in valoare vorba " Mananca dimineata ca un print, la amiaza tot ca un print, iar seara tot ca un print". Mananca hamburgeri, ciocolata multa, fast food, chips-uri si altele de genu.

| 6111992 a răspuns:

Buna in fiecare dimineata pe stomacul gol mananci o banana si o ciocolata rezultatele se vor vedea dupa maxim doua saptamani.

| ToMiZza a răspuns:

Trebuie stai zile in sir numai la net rugand-o pe mama sa-ti aduca mancarea in camera la tine sau faci un efort si te duci sa ti-o aduci singur ...in general, nu trebuie sa depui efort incat sa transpiri...happy big grin

| Nana18 a răspuns:

Buna eu tot la virsta de 13 ani eram tare slaba dar trecind in clasa a 7 in jumatate de an m-am ingrasan de la 31 pina la 42 acest fap a fost ca la mine sa deschi pofta de mincare mincam si mincam asta depinde si ce virsta ai acum am 15 ani si am o cantitate de 45 kilograme dupa acei doi ani m-am ingrasat numai cu 3 kilograme. sfat care pot sa ti-l sau doreste tare sa te ingrasi la mine asa a fost foarte tare doream si m-am ingrasat bafta, astept fundita

| AndreiMatei a răspuns:

Mananca multwinking