| DjRaduANdrei a întrebat:

Vreau sfaturi cum sa ma ingras am 45kg si nu prea mananc carne dau funda.tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Pe lângă sfaturile celorlalți este și să mesteci foarte riguros mâncarea. Copii și apoi adulții au tendința să nu mestece bine mâncarea și la aceleași alimente asimilarea este mai proastă când nu mesteci bine mâncarea!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Era indicat să ne spui şi vârsta + înălţimea, ca să vedem dacă trebuie să te îngraşi sau nu...

Aşa cum au spus ceilalţi, să consumi mai multe calorii zilnic.

Ca să-ţi fie mai uşor, să alegi alimentele după numărul de calorii - vezi tabelul de la linkul :
http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/

http://www.fitness-god.ro/tabel_valoric_alimente.php

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde de varsta si inaltime.Cel mai bine este sa ceri parerea unui nutritonist.

| Ho1 a răspuns:

Alimenteaza te cu mai multe calorii.

| Ho1 a răspuns:

Cred ca nu e necesar sa te ingrasi. happy

| SolitarHacker a răspuns:

Mananca Seara ma mult Pune Accent pe masa de seara big grin

| GGUESS a răspuns:

Mananca calorii pana vei buhni laughing

| alexa3000 a răspuns:

Incearca sa mananci mai multa paine!

| UNomBATRAN a răspuns:

Poti incepe cu ..mai multa paine! dar totusi..ciocolata (dulciurile).te va ingrasa rapid.(dar excesul de dulciuri nu este indicat ) asa ca incearca Batoane proteice si poti sa te duci si la sala ..si te vei ingrasa dar intr-un sens bun!