| asaasa a întrebat:

Bună ziua. Am un ceaun care are mânerul de sârmă foarte jos(adică atârnă foarte jos când este lăsat) și se înroșește de la flacără. O soluție pentru a-l ține ridicat în timpul gătirii. Mulțumiri.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pune o lingura de lemn pe buza ceaunului, ca in poza de dedesubt, dar lasi manerul pe partea unde coada lingurii este mai lunga, in asa fel incat sa nu stea pe coada lingurii.

https://upload.wikimedia.org/......yas080.jpg

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ceaunul este facut sa atarne deasupra focului (trepied+lant+carlig pe cate se agata manerul ceaunului).
Daca vrei sa nu fie agatat ci asezat pe suport, atunci ori demontezi manerul, ori pui un lemn lung pe marginea ceaunului, care nu va lasa manerul atarnat in foc.

| VoidEternal a răspuns:

Pune o lingura de lemn mai lunga intre maner si capac

| ValentinMihai78 a răspuns:

Un cârlig dublu care să agațe mânerul, dar și marginea ceaunului bună