| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Buna seara.
Anul trecut am terminat clasa a 12a.Mi-am ridicat diploma de bac, iar restul de diplome (cea de 12 clase și cele de la competente) rămăsese sa mă duc prin august când vor fi gata,iar eu nici până acum nu am fost.
Mi le mai dă acum? Adică mi le poate da pe loc sau trebuie sa stea sa caute mult timp? Eu locuiesc la tara,destul de departe de liceu și mai și lucrez, și mă mai duc și la facultate din când în când, de aceea timpul meu este limitat și nu-mi prea permit saa aștept prea mult sau mai rău să mă refuze in ziua respectiva.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti sa le ridici si acum. Ca o sa ti le dea pe loc sau o sa-ti spuna sa astepti sau sa revii in alta zi depinde de liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Suna intr-o dimineata la secretariat si le spui ce doresti, ei isi noteaza, si te anunta cand sa mergi sa le ridici.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Era datoria ta sa mergi la liceu sa i ti i ei diplomele, ce ai tot amînat o atit, de lene nu te ai dus, doar nu credeai ca vin ei de la scoală cu diploma sa te caute, du te si i ati diplomele ca or fi crezut ăia ca ai murit, păi crezi tu ca te asteaptă ăia 5 ani pana te miști tu, i ati o zi libera de la servici si ocupă te de acte ca sunt importante in viată diplomele daca le ai, poate gasesti un serviciu mai bun datorită lor diplomelor.