| Denisa1828 a întrebat:

De ceva vreme, mașina de cusut îmi insira ata sub materialul pe care îl cos. Nu știu cum altfel sa explic. Efectiv, nu se prinde nimic de material. V-as ruga sa ma ajutați cu un sfat pentru a rezolva problema. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Si mie imi mai face asa masina de cusut electrica si ii pun niste ulei in diferite locuri si merge iar corect

| MgdDroopy a răspuns:

Buna.
Unul din motive poate fi tensiunea atei. Daca tensiunea in suveica este prea mare se aduna ata in partea de jos. Daca tensiunea este prea mare in firul de la bobina acesta se aduna in partea de sus si se poate chiar rupe in mod frecvent.
Cauta pe google siteuri specializate de unde poti invata multe.