Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o problema: brusc, masina de cusut nu mai imi impinge materialul cand cos(materialul sta pe loc) si nu stiu cum sa o setez. pana gasec manualul cu instructiuni, spuneti-mi ce trebuie sa fac.

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

E posibil sa se fi stricat transportorul.e curatat de scame?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a innodat ata la suveica.Scoate-o si vezi ce este acolo.

| Mihaela1964 a răspuns:

Trage usor materialul cu mana, poate ca e prea gros pentru talpica masinii.Manualul poate-l gasesti de descarcat de pe net...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Nu
2.Asa face si pe materiale subtiri.