| Sebastian_Sacara_1995 a întrebat:

Locuiesc în Germania și am un aragaz care mi se pare ca consuma foarte mult curent.Cand dau drumul la un ochi se învârte ceasul foarte tare. Am sa atașeze o poza cu eticheta lui sa imi spuneti cât poate sa consume pe oră. Am gasit unul care vreau sa il cumpăr clasa A si doresc sa stiu daca este diferenta mare la consum între ele. Multumesc. Acesta este care il am acum:https://imgur.com/a/kwpkRp3

Si acesta este care doresc sa il cumpăr: https://imgur.com/a/seP5x5t

2 răspunsuri:
| Mircea08 a răspuns:

Nu conteaza ce marca are aragazul. Treaba e simpla - cantitatea de energie electrica consumata se transforma in caldura. Consumi mult curent, fierbe mai repede oala
Daca o plita consuma prea mult schimbi rezistentele, sau plita cu alta care consuma mai putin

| IonutCiobanescu a răspuns:

Trebuie chemat un electrician sa vada ce e in neregula, asa am patit cu un incalzitor micut, la fel se invartea ceasul ca dracu, da era ceva problema de la ceas, nu stiu sa ti dau mai multe detalii da e de la asta