| anonim_4396 a întrebat:

Care  bucatarie e cea mai sanatoasa? Asiatica, italiana, mediteraneeana, frantuzeasca?

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Dupa parerea mea, cea mediteraneeana si asiatica.

| jo a răspuns:

Probabil e cea mediteraneeana, care se bazeaza pe fructe si legume proaspete, ulei de masline presat la rece, carne slaba fripta. Francezii folosesc mult unt si prajesc, italienii multi carbohidrati (pastele si pizza), asiaticii o combinatie mortala de carbohidrati (orez), sosuri si carne, plus ca in mancarea chinezeasca se pune amidon.

| vio a răspuns:

Romaneasca......cu sarmalute, gratare, bunatatile cind tai porculaughing

Shin
| Shin a răspuns:

Dupa parerea mea umila, cea asiatica.
Numai bine, Shin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Italiana... fara discutii.

| ioana17bebe a răspuns:

Eu zic ca bucataria italiana e sanatoasa pentru ca italienii mananca in general mai mult fiert...am si trait acolo...restul nu pot zice pentru ca nu cunosc foarte bine.

| laura_3808 a răspuns:

Eu cred ca cea italiana