| rapprey a întrebat:

Ce bucatarie preferati? Cea italiana s-au romana?

21 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

In Romania m-am nascut, atunci prefer pe cea romaneasca.

| cely a răspuns:

Mancarea romaneasca este foarte buna si apreciata.

| Silvia a răspuns:

Bucataria romaneasca ptc e mult mai bunalove struck
As manca intr`una sarmale si mamaliga decat sa mananc pastele alea care dupa parerea mea sunt ft naspa...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cea romaneasca love struck

| frida0purple a răspuns:

Romaneasca!

| bluerose a răspuns:

Romanesca. Nu cunosc prea bine bucataria Italiana.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Romaneasca. Si se scrie "sau" happy

| Gabry a răspuns:

Romaneasca.Desi nu am mancat cine stie ce din bucataria italiana.

| crisS a răspuns:

Romaneasca, si credeti ma cunosc destul de bine bucataria italiana in afara decea mai buna pizza alceva nu prea au...

| p0wer a răspuns:

Normal ca-mi place mancarea romaneasca ca doar cu ea am crescut, dar imi place si cea italieneasca, ador pastele love struck, lasagnia, si multe altelebatting eyelashes

| Bloo2 a răspuns:

Sau nu s-au big grin...romaneasca.

| mariamarybu a răspuns:

Cea japoneza. e cea mai sanatoasa si nu ingrasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romaneasca

asta nu inseamna ca nu ador pizza love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romaneasca happy
sau*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romaneasca. si cate ceva din cea italianahappy

| aragon18 a răspuns:

Cea Romaneasca happy

| nuamnuvreau a răspuns:

Pai, o combinatie intre bucataria italiana, franceza si romaneasca, cred ca mananca fiecare. Dar de preferat, o prefer pecea romaneasca.

| liliana83 a răspuns:

Imi place mancarea romaneasca dar si cea italiana. stau in italia si cate o data mai fac si mancare romaneasca. nu dau deoparte eu mancarea romaneasca.cu ea am crescut mare!

| Roxana_6190 a răspuns:

Cea italiana

| spin a răspuns:

Eu stau in italia si sincer sa fiu mi se pare mai buna si mai sanatoasa mancarea lor si nu ma refer la paste...ma refer la fructele de mare, la mancarea preparata mereu cu ulei de masline, la micul dejun care e mic, dar sanatos(rosii cu ulei de masline si paine), dar chiar si asa cand aud de sarmale, ciorba si pestele de la noi mi se face gura apa...offf...care imi da si mie?sad

| yoyo_4559 a răspuns:

Romaneasca, ca doar in Romania m-am nascut.
Dar imi plac mult si pastele, si lasagna si pizza si bruschetele happy