| Ionut_6178 a întrebat:

Care credeti ca ingrasa mai putin? painea alba, painea neagra sau mamaliga?

12 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Intre painea alba si cea neagra sunt diferente calorice mici, numai ca cea neagra are avantajul fibrei.Mamaliga are putine calorii, in schimb cantitatea de mamaliga ingerata la o masa ajunge sa fie mai mare decat cantitatea de paine alba(caloric vorbind). Sanatos ar fi sa mancam paine neagra, dar facuta in casa.Nu painea ingrasa, ci ceea ce "ungem "pe paine.

| Zazu a răspuns:

Anonim Efect, m-ai spart! untul, gemul si friptura nu ingrasa?!

| MenInShadow a răspuns:

Painea neagra ingrasa cel mai putin (nu glumesc). Eu am fost 1 an in spania si am mankat numai paine neagra laughing acum arat foarte bine, de la paine neagra + exercitii am ajuns super :X fara burta fara nimic, nu's gras deloc, desii am 67 kg, la 14 ani, arat destul de bine si am forta din belsug, asa ca eu recomand painea neagra.

| ioanaioana a răspuns:

Painea alba si mamaliga ingrasa, dar painea neagra am auzit ca nu ingrasa deloc-decat daca mananci excesiv

| xqDemiiLovato a răspuns:

Painea Neagrahappy

| Boocky a răspuns:

Painea neagratongue

| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.Mamaliga este pe locul1 ingrasa cel mai putin apoi painea neagra si ultima painea alba.

| Phantasmagoria a răspuns:

Painea neagra

| Madaliinaaa a răspuns:

Mamaliga ingrasa ff putin iti zic eu. happy

| vanessa_6993 a răspuns:

Painea alba

| AnonimInEfect a răspuns:

Depinde.Daca le asociezi cu alte mancaruri(ex:iaurt,gem, unt, friptura etc.)ingrasa.Dar mancate goale niciuna din cele de mai sus nu ingrasa.Chiar daca mananci pana te saturi.Numai bine.

| AmisH a răspuns:

Paine neagra