| nicp a întrebat:

Care e alimentul/produsul/fructul/leguma care e cel mai consistent(1) (are de toate: vitamine, minerale, proteine, glucide, lipide...)?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Mango - proteine, grasimi, minerale, fibre, carbohidrati, vitamina C, beta-carotina, potasiu, sodiu, calciu, fier, fosfor, contra cancerului, tulburarilor nervoase ai altele supranumit si REGELE FRUCTELOR EXOTICE.

6 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

Brocoli, sa fie si o leguma candidata la titlul supremtongue

| Beatrice_6624 a răspuns:

Portocale, lamai, mango, kivi, mar, pere si gutui.

| darksight a răspuns:

KIWI - vit C, E, B6, luteina, cupru, potasiu, magneziu, fier, calciu, crom, acid folic, fibre.
Toti nutrientii - vitamine, proteine, minerale - sunt continuti de semite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca exista un astfel de fruct pentru ca altfel de ce am mai avea nevoie de alte fruct si alimente. Este bine sa se consume cate putin din toate, corpul are nevoie de asta. Si de carne, si de fructe, legume, mezeluri, lichide etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este chiar aliment: 50% suc de mere (prin folosirea unui storcator) si 50% apa minerala, este cea mai sanatoasa bautura (dupa laptele matern tongue )

| llaura25 a răspuns:

Eu cred ca unul dintre fructe care e foarte consistent este grepfruit-ul.