| Claudia_radulescu a întrebat:

Care e cea mai buna prajitura cu frisca pe care ati mancat-o vreodata?

Răspuns Câştigător
| NoName_9903 a răspuns:

Cataiful- combinatie de taitei subtiri caramelizati si frisca proaspata: http://farm4.static.flickr.com/3183/2578016929_2889440879.jpg

10 răspunsuri:
| cely a răspuns:

Boema

| DenissaDeea a răspuns:

Savarina, Tort de fructe cu frisca, Un mini tortulet de frisca.

| andreutz a răspuns:

Savarina happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.Savarina-i prajitura mea,
Cate-ar fi. pe toate le-as manca!
(spune-un cantec... din copilaria mea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indienele si diplomatul de casa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eclere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Savarina prajiturica prajiturelelor, o iubesc

| emanuela_7068 a răspuns:

Tort cu mere si frisca...si merge in plus super bun cu o crema de vanilie... te lingi pe degete big grin.se poate face si in tava de prajituri, nu neaparat sub forma unui tort...eu am facut dupa reteta ''mere caramelizate'' dai pe google si gasesti, si am pus o crema de vanilie, dupa ce s-a racit blatul, si apoi crema rece (din praf din comert), si apoi peste o jumate de ora frisca...super buna

| emanuela_7068 a răspuns:

Mai este bun tortul sau prajitura -blatul de tort, cu crema de nuca si pe deasupra peste nuca, se pune krantz (zahar caramelizat amestecat cu nuca maruntita, si cand se intareste zdrobit si presarat pe deasupra) super bun.cine vrea reteta sa imi scrie