| Idkidk a întrebat:

Am mâncat o prăjitură cu frişcă ( ştiu că nu e bună frişca ), şi mă doare rău burta. Ce să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa mananci un iaurt simplu sau chiar cu putina paine in el, pe mine ma calmeaza cand ma doare burtica. IAr apoi stai linistita in pat si incearca sa adormi. happy

| Drimmero a răspuns:

Nu mai manca, lasa pe maine cand vei simti nevoia si esti apta pentru asa ceva!

| Doub a răspuns:

Te bagi în pat.

| R0R0 a răspuns:

Poate nu ti-e rau din cauza asta.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Nu ştiu, dar azi am mâncat :
Dimineaţa - Un sandwich.
La prânz - Supă
Şi o prăjitură + pomelo...

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Cred ca ar fi bine sa iei un medicament pentru digestie. Poate prajitura nu ti-a cazut bine. Ai mancat-o cu pofta?

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Nu prea. Am mâncat că era şi verişoara mea, şi a zis să mănânc şi eu.

| Idkidk explică:

sad

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Si eu am anumite "probleme". Daca mananc alimente/mancaruri care nu imi pica bine, nu ma simt ok si poate vomit.

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Da, şi eu sunt sensibilă.

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Bate 5-ul din nou! laughing

| Idkidk explică (pentru R0R0):

Îl bat, îl bat! laughing

| R0R0 a răspuns (pentru Idkidk):

Asa! rolling on the floor

| Aberdeen a răspuns:

Ți-ai făcut un ceai? Eu așa procedez.

| AndyBlk a răspuns:

Da-i cu tuica! big grin

| Ianoș_Cezara_1977 a răspuns:

Salut! Am si eu o verisoara care are probleme cu... prajitura cu frisca. Daca nu ai mancat-o cu pofta ( atunci i-a un medicament) atunci bea o gura de apa poate iei si un Nurofen si te bagi in pat si dormi happy
Sper ca te-am ajutat!